Lillestrøm MS bød på vippehuske
Marked for alle
Publisert: 01.07.2010 kl. 20:55 - sist oppdatert: 01.07.2010 kl. 21:42
Marked er alltid en populær aktivitet på leir. Årets marked var ikke noe unntak og det sydet av tilbud i leiren torsdag ettermiddag. Spåkone, bowling, popcorn, karusell og mer til vitner om stor kreativitet.
Den lengste køen var det Finnsnes-speideran som sto for. Tilbud om nystekte vafler fra bålet var en fristelse som mange av speideran var villig til å ofre en halvtime i kø for. Som tidsfordriv i køen fikk speideran tilbud om lassokasting på reinsdyr og hesteskokast. Først utsolgt var nok popcorn-bua til Larvik. Lukta hang over leirområdet lenge før den offisielle åpningen av markedet. Her ville det vært marked for adskillig større salg om bare kjelen hadde vært mer romslig. Og fra popcorn-lukt var veien ikke lang til gatesangere og andre tilbud. 
Leirens luftigste tilbud må uten tvil ha vært karusellen til Fredrikstad-speiderne. En 10 meter høy trestolpe var reist på torvet og festet behørig med barduner til siden. Rundt og rundt gikk det i luftige svev. 
Og lurer du på årets myntenhet, så var det Øysand-daler!
|